04.01.2023 Diamond Club

Czujesz zmęczenie po treingu lub po ciężkim tygodniu pracy? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Sauna! To gorącą terapią dla ciała i duszy będąca niezrównanym doświadczeniem i koniecznością dla wszystkich. Przyjdź do Diamond Clubu na naszą strefę relaksu.

Zalety korzystania z sauny


Ciężko zliczyć je wszystkie. Wykonano już setki badań dotyczących skutków zdrowotnych Sauny. Kilkunastominutowy seans, który powtarzamy 3 krotnie w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100 stopni C, rozgrzewa naszą skórę aż do 42 stopni C, a temperaturę całego ciała podnosi o 1 stopień. W wyniku tego organy wewnętrzne odczuwają niewielką ”gorączkę”. Ale bez obaw! 
Taki stan wzmaga produkcję ciałek odpornościowych we krwi, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie. Jeśli mamy więc niewielki katar lub czujemy się lekko przeziębieni to  po saunie wszystkie te dolegliwości miną.Jednak żeby nie było nam za gorąco to pamiętajmy, ze bezpośrednio po seansie konieczne jest ochłodzenie się - nawet na świeżym powietrzu, a następnie zastosujemy zimny prysznic lub schłodzimy się w beczce z zimną wodą. Taka  gra w ciepło-zimno aktywizuje ukrwienie i rozlużnia napięte mięśnie zapewniając przy tym uczucie zadowolenia i szczęścia. Ciepło otwiera pory i oczyszcza ciało,  zmiękcza skórę, usuwaja bóle mięsni i stawów, znacznie przyśpiesza przemianę materii.

Jeśli to dla was wciąż za mało, to zapraszamy do skorzystania z naszej sauny, a wtedy przekonacie się o tym na własnym ciele!

 

Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na