Trening EMS

27.12.2022 Diamond Club

Trening EMS zdobywa na świecie coraz większą popularność, a mimo to dla wielu wciąż pozostaje zagadką i nie do końca sprecyzowaną metodą na skuteczne i szybkie odchudzanie. Dlatego jako Diamond Club, jedno z najbardziej doświadczonych miejsc w kwestii treningu EMS, postanowiliśmy Wam przybliżyć czym tak naprawdę jest ta innowacyjna metoda i jakie efekty możemy dzięki niej osiągnąć. Zaczynamy?
 

Czym jest trening EMS?


Fundamentalne pytanie, które pojawia się od razu, gdy słyszymy tę nazwę. W dużym skrócie EMS (ang. electrical muscle stimulation) – czyli elektryczna stymulacja mięśni – ma tak naprawdę dwa zastosowania. Pierwsze jako stosowana w fizjoterapii metoda leczenia przeciążeń, uszkodzeń, kontuzji i chorób mięśniowych, natomiast drugie jako skuteczna metoda na odchudzania, wzmocnienia naszych mięśni oraz ogólnej sprawności fizycznej.

Podczas zabiegu EMS wykorzystywane są elektrody przyczepiane do danego mięśnia oraz urządzenie wytwarzające impulsy elektryczne, pobudzające włókna mięśniowe i stymulujące nerwy w danym obszarze. W taki sposób wywołuje się skurcze mięśni w całym ciele.

IMG_8889.JPG

Jak to wygląda podczas treningu?

Podczas treningu EMS Miha Bodytec na trenującą osobę zakłada się specjalną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, do których przyczepione są emitujące impulsy elektrody. Ich lekkość powoduje, że praktycznie nie odczuwa się dodatkowych elementów na stroju i w żaden sposób wykonywane ruchy nie są krępowane – tłumaczy Marek Kowalczyk, trener personalny EMS Miha Body Tec z ponad 6-letnim doświadczeniem.

Czy trening EMS jest bezpieczny?


Jedno z pytań nasuwających się, gdy usłyszymy o elektrodach i impulsach. Czy jest się zatem czego bać?

Każda osoba, która przychodzi na trening EMS zanim go rozpocznie jest poddana ankiecie przeprowadzonej przez trenera. Jeśli podczas ankiety w minimum jednym z kilkunastu punktów odpowiedź będzie świadczyć o przeciwskazaniach do używania tej metody, to nie ma możliwości rozpoczęcia treningu. Mogą to być problemy związane ze schorzeniami serca, wysokim ciśnieniem, kobiet w ciąży oraz osób, które w danym momencie mają stany zapalne, przeziębienie czy gorączkę. W tym wypadku muszą odłożyć trening na później. Jeśli ankieta zostanie pozytywnie zweryfikowana przez trenera, wtedy rozpoczynamy trening. Ważne jest to, że podczas treningu trener jest zawsze obecny przy trenującym – mówi Kowalczyk.

Jakie są zalety treningu EMS?


Poza wspomnianymi już wyżej kwestiami fizjoterapeutycznymi i zdrowotnymi, trening EMS trwający zaledwie 20 minut znacząco poprawi twoją wydolności fizyczną oraz wytrzymałość twoich mięśni. Trening EMS jest też doskonałym sposobem na modelowanie ciała i pozbywanie się nadmiernej tkanki tłuszczowej, w tym cellulitu. Elektrody wytwarzające impulsy można umieścić w newralgicznych partiach ciała, takich jak brzuch, pośladki czy uda, ujędrniając je i redukując celluit.Diamond Club, Rzeszów

 Jak szybko schudnę po treningu EMS?


To w dużej mierzy zależy od Ciebie. Jeśli przynajmniej raz w tygodniu przez przez okres kilku miesięcy odbędziesz trening EMS to efekty zauważysz już po kilku sesjach. Jeśli dołożysz do tego odpowiednią dietę i suplementację to twoi znajomi i rodzina szybko powiedzą Ci, że bardzo się zmieniłeś. Pamiętaj, trening nie usprawiedliwia niezdrowego trybu życia poza salą ćwiczeń! 

IMG_8896.JPG

Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na